Ισόπαλο το ντέρμπι στη Μελίκη, σπουδαία διπλά για Αγκαθιά και Αγ. Μαρίνα - Kerkidasport.gr - Αθλητικά νέα από την Ημαθία - Βέροια, Νάουσα, Αλεξάνδρεια

Με γκολ και θέαμα συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας, όπου διεξήχθησαν τα ματς της 2ης αγωνιστικής. Στο ντέρμπι της ημέρας, η Μελίκη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 0-2, τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει τον Τριπόταμο σε 2-2 λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, σε ένα δραματικό παιχνίδι (φωτο). Σπουδαίο διπλό πέτυχε η Αγκαθιά που πέρασε με 1-0 από το Μακροχώρι με πέναλτι - γκολ του Κίτσα λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης, ενώ σημαντική εκτός έδρας νίκη πήρε για την Αγία Μαρίνα, η οποία νίκησε με 3-1 την Κουλούρα αν και ...

Δείτε παρακάτω πλούσιο φωτορεπορτάζ από την 4η αγωνιστική της Α' κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας. Κατα σειρά είναι τα παιχνίδια Άχθος Αρούρης - Μακροχώρι (1-1), Κουλούρα - Ροδοχώρι (0-1), Νάουσα - Αγ. Μαρίνα (1-0) και Τριπόταμος - Αγκαθιά (1-1).

kerkidasport

Συνεχίστηκε το απόγευμα του Σαββάτου (16/10) το πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας, με τις αναμετρήσεις της 4ης αγωνιστικής, που έγιναν σε βαριά από τις τελευταίες βροχοπτώσεις γήπεδα.

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ημαθίας (Ε.Π.Σ.Η.) αποφασίστηκε να αναβληθούν όλοι οι αγώνες των Πρωταθλημάτων Υποδομών της Ένωσης που επρόκειτο να διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 16 και 17 Οκτωβρίου 2021.

Συνεχίζεται μετά από διακοπή μίας εβδομάδας λόγω της κακοκαιρίας, το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας.

Δείτε στα βίντεο που ακολουθούν, τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές από παιχνίδια της 2ης φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣΗ.

Οι αναμετρήσεις της 2ης φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Ημαθίας διεξήχθησαν την Τετάρτη (13/10), με τα φαβορί να κερδίζουν την πρόκρισή τους, πετυχαίνοντας μάλιστα ευρείες νίκες.

Το πρόβλημα με τους προβολείς στο γηπέδου του Κοπανού ανέδειξε ο προπονητής του ΓΑΣ Χρήστος Μποζίνης, με την παρακάτω ανάρτησή του στο FB: