Απίθανο «στοπ» του Θανάση στον Μο Μπάμπα (vid)

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έχει πάρει χρόνο και στο παιχνίδι των Μπακς με τους Μάτζικ, έχοντας ήδη βασικό ρόλο στην φάση του αγώνα. Ο Έλληνας άσος δεν δίστασε να σηκωθεί μπροστά στον ψηλότερο Μο Μπάμπα, ο οποίος προσπάθησε να σκοράρει στο καλάθι του Μιλγουόκι. Αλλά ο Θανάσης είχε άλλη άποψη και είπε «όχι» στον παίκτη του Ορλάντο. ...

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν έχει αντίπαλο στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στους Ρόκετς μιας και είναι… σχεδόν «διπλός» μόλις σε 17 λεπτά συμμετοχής.

sdna

Τη δεύτερη νίκη του σε διάστημα τριών ημερών σημείωσαν στο Fiserv Forum, οι Μπακς επί των Νετς, που επικράτησαν με 124-118.

sdna

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα από την βραδιά στον μαγικό κόσμο του ΝΒΑ.

sdna

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο όταν βλέπει την φανέλα των Νετς «σεληνιάζεται». Αυτό έκανε και στον τρίτο μεταξύ τους αγώνα, μιας και με 36 πόντους και 12 ριμπάουντ οδήγησε τους Μπακς στην νίκη με 124-118.

sdna

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε άλλη μία «μαγική» βραδιά απέναντι στους Νετς, οδηγώντας τους Μπακς στην νίκη με 124-118.

sdna

Ο «Greek Freak» μίλησε μετά το τέλος του αγώνα των Μπακς με τους Νετς και οι περισσότερες ερωτήσεις ήταν για την... κόντρα του με τον Κέβιν Ντουράντ, για τον οποίο ο Γιάννης είπε πως πρόκειται για έναν παίκτη που βγαίνει μια φορά σε κάθε γενιά.

sdna

Ο Μάτζικ Τζόνσον τρελάθηκε με την εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο αλλά και του Κέβιν Ντουράντ στον αγώνα των Μπακς με τους Νετς.

sdna

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε ένα από τα κορυφαία παιχνίδια της καριέρας του, οδηγώντας τους Μπακς στην νίκη με 117-114 κόντρα στους Νετς.