Το buzzer beater του Ραντλ, που ξεσήκωσε το «Madison Square Garden» (vid)

Ο Τζούλιους Ραντλ ευστόχησε σε buzzer beater με το σκορ στο 113-113 κόντρα στους Ουίζαρντς και... ξεσήκωσε το κοινό των Νιου Γιορκ Νικς, χαρίζοντας την νίκη στην ομάδα του Τομ Τίμποντο. Δείτε εδώ το νικητήριο καλάθι του Αμερικανού πάουερ φόργουορντ: ...

Παρά τα αρκετά τους προβλήματα, οι Ντένβερ Νάγκετς πέρασαν νικηφόρα από το "Madison Square Garden" της Νέας Υόρκης, επικρατώντας με 113-99 των Νικς, χάρη στον φοβερό Νίκολα Γιόκιτς.

sdna

Οι Μπουλς έφτιαξαν διαφορές πέριξ των 20 πόντων, όμως στο τέλος τα χρειάστηκαν προκειμένου να φύγουν με τη νίκη από την έδρα των Νικς.

sdna

Οι Νικς έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο στο -18 παίζοντας εντός έδρας με τους Μπουλς και η μεγάλη διαφορά έφερε την γκρίνια.

sdna

Ο Τάι Γκίμπσον χρεώθηκε με επιθετικό φάουλ πάνω στον Άλεξ Καρούσο, απόφαση με την οποία εξερράγη.

sdna

Οι Νικς δυσκολεύτηκαν αλλά τελικά δεν την... πάτησαν απέναντι στους Ρόκετς, οι οποίοι δεν έχουν νίκη εκτός έδρας, επικρατώντας με 106-99.

sdna

Την καλύτερη εμφάνιση της καριέρας του (μέχρι σήμερα) σημείωσε ο Αρ Τζέι Μπάρετ με αντίπαλο τους Πέλικανς.

sdna

Ο Αρ Τζι Μπάρετ έκανε ρεκόρ καριέρας με 35 πόντους, με την Νέα Υόρκη να παίρνει την νίκη μέσα στην Νέα Ορλεάνη με 123-117.

sdna

Ο Τέρενς Ρος ήταν καυτός στην τέταρτη περίοδο, στην οποία πέτυχε και τους 22 πόντους του!