Πέρασε από την Μπενεβέντο η Σασουόλο

Ενα αυτογκόλ ήταν αρκετό στην Σασουόλο για να περάσει από την έδρα της Μπενεβέντο (0-1). καθοριστικό έτσι ώστε η Σασουόλο να νικήσει στην έδρα της Μπενεβέντο. Για να συμβεί βέβεια αυτό, χρειάστηκε και ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων να κάνει δύο καθοριστικές επεμβάσεις στο φινάλε. Οι Neroverdi κρατήθηκαν έτσι στη μέση της βαθμολογίας της Serie A, ενώ παρά την ήττα, η Μπενεβέντο του Πίπο Ιντσάγκι παραμένει στο +8 από τη ζώνη του υποβιβασμού και την Κάλιαρι. ...

Η Ουντινέζε πέρασε με 2-4 από την έδρα της Μπενεβέντο και την άφησε κοντά στον υποβιβασμό.

sdna

Η Τορίνο βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Μπενεβέντο, σκόραρε τέσσερις φορές στην επανάληψη, αλλά κατάφερε στις καθυστερήσεις να πάρει το βαθμό!

sdna

Η Μπενεβέντο έκανε ό,τι μπορούσε αλλά ο Ιλιτσιτς είχε κέφια και η Αταλάντα αφού πέρασε εμφατικά από το Ciro Vigorito (1-4), ανέβηκε ξανά στα ψηλά.

sdna

Η Μίλαν έμεινε νωρίς με δέκα, αντιμετώπισε πέναλτι, είχε δύο δοκάρι, όμως κατάφερε να πάρει την πρώτη νίκη της ever κόντρα στην Μπενεβέντο (0-2) και να επιστρέψει στο Νο1 της Serie A.

sdna

Η Λάτσιο προηγήθηκε αλλά η Μπενεβέντο πήρε τον βαθμό (1-1) σε ένα ματς που η μάχη των πάγκων ήταν Πίπο Ιντσάγκι vs. Σιμόνε Ιντσάγκι.

sdna

Με δύο γκολ στην επανάληψη η Νάπολι γύρισε το ματς με την Μπενεβέντο (1-2) και συνεχίζει μόνο με νίκες στα ματς στα οποία έχει παρουσιαστεί στο γήπεδο.