Νίκες για Σαμπντόρια, Ουντινέζε

Η Σαμπντόρια νίκησε με ανατροπή 3-1 την Ελλάς Βερόνα, ενώ η Ουντινέζε πέρασε από την έδρα της υποβιβασμένης, Κροτόνε, με 1-2. Σε δύο ματς στα οποία βαθμολογικά δεν είχαν ενδιαφέρον, τα μεγαλύτερα ονόματα πήραν νίκες. Η Σαμπντόρια βρέθηκε να χάνει από την Βερόνα στο Marassi από το γκολ του Λάζοβιτς, όμως η ομάδα του Κλαούντιοο Ρανιέρι γύρισε το ματς με τους Γιάνκτο, Γκαμπιαντίνι (πεν.), Τόρσμπι. Την ίδια ώρα, η Ουντινέζε πήρε εκτός έδρας νίκη κόντρα στην 20ή της βαθμολογίας και υποβιβασμενης, Κροτόνε. Ο Ντε Πολ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, όμως ο Σίμι, ο Νιγηριανός πρώτος σκόρερ στην ιστορία των ...

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Αταλάντα ξεπέρασε εκτός έδρας το εμπόδιο της Σαμπντόρια (0-2) και πλέον ισοβαθμεί με την Γιουβέντους στην 3η θέση.

sdna

Η Γιουβέντους νίκησε την Σαμπντόρια στην Γένοβα (0-2) και μείωσε τη διαφορά από την Ιντερ στο -2, με τις δύο ομάδες να έχουν ίδιο αριθμό αγώνων.

sdna

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, από τον Γιοσίντα και τον Μπαλντέ, η Σαμπντόρια πέρασε με 0-2 από την έδρα της Πάρμα του Βασίλη Ζαγαρίτη, η οποία παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη.

sdna

Δεύτερη σερί εντός έδρας νίκη για την Σαμπντόρια με το 2-1 επί της Ουντινέζε, ενώ νωρίτερα η Τορίνο απέτυχε να νικήσει την Σπέτσια που έπαιζε από το 8’ με δέκα (0-0).

sdna

Σαμπντόρια και Τζένοα αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο ντέρμπι της Γένοβας.

sdna

Το ντέρμπι ης Γένοβας ανάμεσα στην Σαμπντόρια και τη Τζένοα δεν είχε νικητή, μιας και έληξε ισόπαλο με 1-1. Βέβαια αυτό που έκλεψε την παράσταση ήταν το αλεξίπτωτο που έπεσε στο γήπεδο με ένα... πυρσό.