Ιστορική βραδιά για την ΑΕΚ: Πρώτο ματς στην OPAP Arena, με αντίπαλο τον Ιωνικό

Ιστορική βραδιά απόψε για την ΑΕΚ, καθώς θα παίξει για πρώτη φορά στο νέο της γήπεδο, την OPAP Arena, με αντίπαλο τον Ιωνικό (20:00, Cosmote Sport 1).Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα, μετά τα λαμπερά εγκαίνια του νέου γηπέδου, θέλει τη νίκη για να περάσει μόνη στη δεύτερη θέση της Super League, με τον Αργεντινό προπονητή να μην μπορεί να υπολογίζει στους Γιόνσον, Τζαβέλλα και Χατζισαφί. Για πρώτη φορά στην αποστολή ο Σιντιμπέ, που όμως θα μείνει στον πάγκο, αφού η ενδεκάδα του Αλμέιδα θα αποτελείται -κατά πάσα πιθανότητα- από τους Στάνκοβιτς, Ρότα, Μουκουντί, Βίντα, Μοχαμαντί, Ελίασον, Πινέδα, Σιμάνσκι, Γκατσίνοβιτς, Αραούχο ...

Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά, ο Άρης ήρθε ισόπαλος, 2-2, με τη Μακάμπι Χάιφα, σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

iefimerida

Στα 71 του, ο Λουίς Φαν Χάαλ κέρδισε τον καρκίνο και πάει να κάνει κάτι ακόμα πιο δύσκολο στο Μουντιάλ 2022...

iefimerida

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με τεράστια ευκολία για την 8η αγωνιστική της Basket League της Καρδίτσας χάρη στον Τζέιλεν Χαντς που σκόραρε 8 τρίποντα και υπέγραψε το τελικό 63-92

protothema

Στο ισόπαλο 2-2 έμεινε ο Παναθηναϊκός με την Πάφο στο «Στέλιος Κυριακίδης» στο δεύτερο φιλικό των «πράσινων» επί κυπριακού εδάφους.

iefimerida

Η Αγγλία και η Σενεγάλη θα παλέψουν για μια θέση στα προημιτελικά του Μουντιάλ 2022.

iefimerida

Άρης και Μακάμπι Χάιφα αναδείχθηκαν ισόπαλοι (2-2) στο Κλ. Βικελίδης σ' ένα παιχνίδι όπου οι Θεσσαλονικείς βρέθηκαν στο 0-2 αλλά με δύο γκολ στο 90ο λεπτό αλλά και στο δεύτερο των καθυστερήσεων απέφυγαν την ήττα

protothema

Η Γαλλία πανηγυρίζει την πρόκριση στους «8» του Μουντιάλ 2022, μετά τη νίκη με σκορ 3-1 κόντρα στην Πολωνία.

iefimerida

Ο Παλάσιος επέστρεψε στην πράσινη ενδεκάδα στο παιχνίδι με την Πάφο - Βέρμπιτς και Κρυπαράκος τα γκολ του Παναθηναϊκό.