Προκριματικά Μουντομπάσκετ: «Θύμα» έκπληξης στη πρεμιέρα η Εθνική, ήττα 78-69 από τη Μεγάλη Βρετανία

Η εθνική βρήκε μία «διψασμένη» Μεγάλη Βρετανία, στο Νιούκαστλ, με αποτέλεσμα τη δυσάρεστη έκπληξη (78-69) στην πρεμιέρα των υποχρεώσεών της για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2023. Οι παίκτες του Σάββα Καμπερίδη είχαν προηγηθεί με +15 (33-48) στο 22ο λεπτό, αλλά έκτοτε έπαψαν να παίζουν άμυνα και έπαθαν “ black out” στην επίθεση. Με τα διαδοχικά τρίποντα του πρώην παίκτη των Κύμης, Χολαργού και Ηρακλή Τέντι Οκερέαφορ (19π. με 4/4 τρίποντα), οι Βρετανοί γέμισαν αυτοπεποίθηση και τα έδινα όλα και στα δύο μισά του παρκέ. Οι Έλληνες διεθνείς επιδόθηκαν σε… διαγωνισμό μακρινών σουτ, ήταν άστοχοι, αδυνατούσαν να βάλουν την μπάλα ...

Οι επιλογές του Πέδρο Μαρτίνς για την εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό για τα προημιτελικά του Κυπέλλου.

in.gr

Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο Ρώσος πρόεδρος, Βλαντιμίρ Πούτιν θα δώσει το «παρών» στην τελική έναρξης στις 4 Φεβρουαρίου.

newsbomb

«Παίζοντας εδώ, νιώθω σαν να είναι ένα γκραν σλαμ στην πατρίδα μου», είπε ο χαμογελαστός Στέφανος Τσιτσιπάς

protothema

Australian Open: Πρωταγωνιστής σε ένα επικό σκηνικό ήταν ο Νικ Κύργιος, που δείχνει πως ξέρει καλά να κλέβει την παράσταση.

newsbomb

Για τις δύσκολες ώρες που έχει περάσει η οικογένειά του λόγω των προβλημάτων υγείας της κόρης του μίλησε στ

protothema

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο Αυστραλιανό Open ο Στέφανος Τσιτσιπάς που επικράτησε 3-0 (6-2, 6-4, 6-3) σετ του Μίκαελ Ίμερ.

newsbomb

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πραγματοποιώντας μια σπουδαία εμφάνιση προκρίθηκε εύκολα στον 2ο γύρο του Australian Open, «καθαρίζοντας» τον Μάικλ Ίμερ με 3-0 σετ (6-2, 6-4, 6-3)