Τελικοί Basket League: Ο Παναθηναϊκός κατέκτησε το 40ο Πρωτάθλημα, κέρδισε 82-66 το Λαύριο και το σήκωσε

Ο Παναθηναϊκός κατέκτησε απόψε το Πρωτάθλημα μπάσκετ για 40η φορά στην ιστορία του. Βεβαίως ο Παναθηναϊκός στέφθηκε πρωταθλητής στην ημέρα του Παύλου Γιαννακόπουλου, την ημέρα που σαν σήμερα το 2018 έφυγε από την ζωή. Ο Μήτογλου και ο Παπαπέτρου ήταν οι κορυφαίοι του «τριφυλλιού». Πολύ μεγάλη η συμμετοχή του Σαντ Ρος στο αμυντικό κομμάτι. Πολλά τα χειροκροτήματα και για το Λαύριο που πέτυχε την υπέρβαση. Εξασφάλισε το εισιτήριο για το BCL και γοήτευσε με το μπάσκετ που έπαιξε η ομάδα του Χρήστου Σερέλη.Λαύριο-Παναθηναϊκός 66-82Τα δεκάλεπτα: 22-28, 31-41, 52-65, 66-82ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Κάρτερ 14, Μουράτος 8, Ντιαλό 17, Ντέιβις 3, Γερομιχαλός 12, Κόζι ...

Σοβαρό πλήγμα για την Εθνική Ελλάδος μπάσκετ ενόψει του προολυμπιακού τουρνουά καθώς θα απουσιάσει ο Γιώργος Πρίντεζης.

iefimerida

Τέλος δεν έχουν οι δυσάρεστες ειδήσεις από την αποστολή της Εθνικής ομάδας, καθώς μετά τον τραυματισμό του

protothema

Συνεχίζονται τα εμπόδια στην αποστολή της Εθνικής Ελλάδας μπάσκετ.

iefimerida

Δεύτερο πλήγμα στην Εθνική ομάδα!

protothema

Στο πρώτο της φιλικό τεστ στο τουρνουά «Ακρόπολις» ενόψει του Προολυμπιακού τουρνουά του Καναδά, η Εθνική ο

protothema

Στο πρώτο της φιλικό τεστ στο τουρνουά «Ακρόπολις» ενόψει του Προολυμπιακού του Καναδά, η Εθνική ομάδα επικράτησε 101-98 του Μεξικού.